Комп'ютерні новини > Стодоларовий ноутбук отримав офіційну назву

Стодоларовий ноутбук отримав офіційну назву


31 серпня 2006. Разместил: npetia

Недорогий ноутбук, що розробляється лабораторією Media Lab Масачусетського технологічного інституту в рамках проекту OLPC, отримав офіційну назву. У продаж комп'ютер поступить під ім'ям 2B1: The Children's Machine.
Як повідомляється на веб-сайті проекту, перше покоління ноутбуків 2В1 буде побудовано на базі процесора AMD Geode з тактовою частотою 400 Мгц. Об'єм оперативної пам'яті складе 128 МБ. Роль жорсткого диска гратиме флеш-пам'ять ємкістю 512 МБ, крім того, власники комп'ютера зможуть використовувати змінні флеш-карти стандарту Secure Digital.
Особливої уваги заслуговує рідкокристалічний дисплей ноутбука. Цей екран з діагоналлю 7,5 дюйма і розширенням 1200 х 900 точок зможе працювати в двох режимах - кольоровому і чорно-білому. У першому випадку енергоспоживання екрану буде приблизно в сім разів нижче за енергоспоживання дисплеїв звичайних ноутбуків. У чорно-білому режимі дисплей 2В1 споживатиме зовсім 0,2 Вт.
Конструкція корпусу дозволяє повернути верхню кришку на 180 і закрити її, перетворивши комп'ютер на електронну книгу. До речі, сам корпус виконаний з міцного пластика. Новинка забезпечена контролером бездротового зв'язку Wi-Fi, а антени одночасно грають роль заглушок для портів USB. Ноутбук оснащений стереофонічними динаміками, мікрофоном і лінійним аудіовиходом.
Живиться 2B1 від нікель-металогідридного акумулятора. Далеко від електромереж заряджати батарею власники ноутбука зможуть за допомогою ручки, що обертається, ножного генератора або генератора з шнурком, що витягується. Раніше, нагадаємо, повідомлялося, що розробники стодоларового ноутбука відмовилися від застосування ручки і педалі. Проте, судячи по інформації, опублікованої на сайті проекту OLPC, покупці зможуть вибирати між будь-яким з трьох генераторів.
Комп'ютер 2B1 повністю відповідає директиві Європейського Союзу ROHS по обмеженню вмісту небезпечних речовин. Він поставлятиметься з операційною системою Fedora Linux і набором спеціалізованих застосувань. Тестування ноутбуків повинне початися восени відразу в декількох країнах.

По матеріалам: Компьюлента